fbpx

Etap 2. Oczyść Swój organizm z toksyn i pasożytów

Chociaż Twój organizm jest wyposażony w naturalny mechanizm oczyszczający, przy zanieczyszczeniach dzisiejszego świata nie ma możliwości, by sobie z nimi poradził, jeżeli nie stworzysz mu ku temu sprzyjających warunków. Przez całe życie wprowadzasz do swojego organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia. Zanieczyszczone jest powietrze, którym oddychasz, woda, którą pijesz, jedzenie pełne substancji toksycznych i hormonów, kosmetyki, które mają w sobie duże ilości szkodliwych i sztucznych składników, a które poprzez skórę dostają się do Twojego organizmu.

Ponadto toksyny produkujesz również sam w procesie metabolizmu. W każdej komórce Twojego ciała zachodzi w ciągu minuty około 3 tys. reakcji chemicznych (24 godziny na dobę).  Stres potęguje te procesy . Powstałe toksyny częściowo są wydalane, ale duża ich część kumulowana jest w różnych częściach ciała działając jak bomba z opóźnionym zapłonem, która nie wiadomo kiedy wybuchnie.

Przyczyny złego zdrowia

Problemem jest też prawdopodobieństwo  obecności różnego rodzaju pasożytów w Twoim ciele.

Objawy obecności pasożytów nie są niestety specyficzne. Rzadko kto kojarzy pojawienie się duszności, astmę, alergię czy nocne zgrzytanie zębami z pasożytami. W obiegowej opinii organizmy te lokują się w jelitach, ale w rzeczywistości mogą znajdować się one w rożnych częściach Twojego ciała : mózgu, płucach, wątrobie , mięśniach, stawach czy skórze. Jest też wiele ich rodzajów – począwszy od wirusów, bakterii, grzybów i pierwotniaków po obleńce i płazińce.

Typowe objawy obecności pasożytów w organizmie człowieka:

Każdy z tych objawów może być  skutkiem jakiejś choroby, ale może też wskazywać na obecność pasożytów. Trudno też je wykryć. Różne ich gatunki maja bowiem różne cykle rozwojowe. W przypadku pasożytów jelitowych , aby badanie kału było wiarygodne powinno badać się kiedy akurat w rozwoju pojawiają się jaja lub cysty. W praktyce jest to „rosyjska ruletka”. Wykrywalność pasożytów przy pomocy próbek kału waha się między 7 a 25%.

Wiele pasożytów najłatwiej wykryć w okolicy pełni księżyca, bo właśnie wtedy mają swój „okres godowy” składając jaja. Często możemy zaobserwować, że właśnie w czasie pełni nasze samopoczucie pogarsza się. Może to mieć związek z cyklem rozmnażania pasożytów.

Uważa się, że w Polsce nosicielami pasożytów, a w szczególności owsików, jest większość społeczeństwa, według Światowej Organizacji Zdrowia, WHO, problem ten dotyczy ponad 70% populacji ziemskiej.

Może znajdujesz się też w coraz większej grupie ludzi cierpiących na przerost grzybów Candida ? Wielu lekarzy jest zdania, że Candida i pasożyty to sprawcy większości chorób cywilizacyjnych.

Jak sobie z tym poradzić?

Wprowadzając zmiany w odżywianiu i regularnie oczyszczając organizm możesz pozbyć się pasożytów, przerostu Candidy i wielu toksyn z organizmu.  Skuteczne są głodówki na wodzie, ale niewiele ludzi może sobie na nie pozwolić ( pod kontrolą lekarza). Istnieją na szczęście bardziej przyjazne metody, które pozwolą Ci w bezpieczny sposób poradzić sobie z toksynami i pasożytami w Twoim Ciele.

Istnieje wiele środków na pasożyty: leki, zioła, suplementy diety. Większość z nich zabija tylko dorosłe osobniki i nie jest w stanie zniszczyć jaj i cyst robaków. Musisz też wiedzieć,że żadne leczenie nie zabezpiecza przed ponownym zakażeniem. Lek farmakologiczny, mający na cel zniszczyć organizm żywy pasożyta, nie może nie mieć zabójczego działania na organizm żywy człowieka. Obumarłe białko pobudza organizm do tworzenia cyst, torbieli czy guzów.

Dlatego w naszych propozycjach znajdziesz metody na stworzenie niekorzystnego dla „obcych” środowiska życia i wyproszenie niepożądanych gości ze swojego organizmu.

Pozbycie się ich jest długotrwałe, wymaga poświęceń i cierpliwości. Niemniej jest o wiele bardziej bezpieczne dla Twojego organizmu niż leki chemiczne.

Przede wszystkim potrzebujesz uświadomić sobie, że walka z pasożytami i odtruwanie organizmu, to nie jednorazowa akcja, lecz kompleks zabiegów, który powinien być częścią Twojego stylu życia.

Jeśli wprowadzisz w życie nasze propozycje, możesz oczekiwać lepszego samopoczucia i  zwiększenia sił witalnych.

Proponujemy Tobie zachowanie kolejności podejmowanych działań:

  1. pozbycie się pasożytów poprzez stworzenie dla nich niesprzyjającego środowiska
  2. detoksykacja organizmu

Mimo stosowania preparatów ziołowych, podczas procesu odrobaczania powstają toksyny, które znacznie obciążają wątrobę i nerki. Należy więc wspomóc organizm w pozbyciu się tych substancji. Dlatego zawsze po odrobaczaniu przeprowadzamy detoks.

PAMIĘTAJ TEŻ O WAŻNEJ ZASADZIE : podczas odrobaczania w Twoim ciele może odkładać się martwe białko pasożytów, które mimo wszystko jednak poniosły śmierć. Pomóż swojemu układowi odpornościowemu przyjmując w tym czasie enzymy trawienne i substancje wspomagające pracę wątroby.

W oczyszczaniu Twojego organizmu pomoże Ci: