fbpx

O Nas

Zapraszamy Cię do odbycia podróży, która trwa całe życie. Ze względu na złożoność systemów i programów jakimi dysponuje każdy z nas , o zdrowie należy dbać cały czas. Nic nie jest dane Tobie na zawsze. Nie da się zażyć cudownej pigułki i  być zwolnionym z wszelkiego działania i myślenia.

Dopóki żyjesz jesteś w drodze i dokonujesz wyboru. Od Ciebie zależy w którą stronę się udasz, jaki wybierzesz pojazd podróży i jak długo wystarczy Ci motywacji do działania. Na trasie MÓZG – PSYCHIKA – CIAŁO –DUSZA zdajesz sobie sprawę, że poruszasz się w kółko, lub co daj Boże po spirali w górę ( gorzej jeśli w dół ).

Dlaczego akurat takie przystanki? Po pierwsze : mózg jest nam do życia koniecznie potrzebny , mimo że patrząc czasami wokół widzisz pozornie coś innego… W mózgu tworzymy wzorce mentalne, matryce sposobów myślenia. Po drugie : sama fizykalność mózgu to nie wszystko, ważne są Twoje emocje, uczucia. Po trzecie : Twoje ciało reaguje na to co dzieje się w twojej psychice poprzez wytyczne płynące z mózgu. I wreszcie Twoja dusza ( to takie staroświeckie :)) woła o pomoc – wybaczenie i wdzięczność zmieniły już niejedną sytuację rzekomo nie do odwrócenia. Duchowe rany wpływają na sposób Twojego myślenia, emocje i w końcu na metabolizm biochemiczny ciała. Wszystkie te przystanki w podróży pojawiają się w Twoim życiu codziennie. Codziennie masz wybór. Może powiesz, że mózg to przecież nasze ciało – tak, ale wyodrębniłam go dlatego, że z uwagi na swoje funkcje sterowania procesami oraz sferę mentalną zasługuje na osobny przystanek.

Większość blogów dotyczących zdrowia skupia się na Twoim ciele – i dobrze, to ważne abyś wiedział co i jak jeść, jak dbać o sprawność swojego ciała , jakich ziół i suplementów używać jeśli zajdzie potrzeba. Niemniej rzadko zdarza się, aby ktoś spojrzał na Ciebie holistycznie. Nawet jeśli zdrowo się odżywiasz, dbasz o kondycję, wysypiasz się, właściwie suplementujesz , ale jesteś pełen lub pełna nienawiści, żalu lub innych negatywnych emocji, to Twoje pozornie zdrowe i zadbane ciało prędzej czy później zacznie chorować. Zastanów się skąd biorą się depresje i samobójstwa u zdrowych wydawałoby się i bogatych ludzi?

Kiedy zaczynasz doceniać głębię swojego życia masz szansę na uporządkowanie wszystkich sfer swojego istnienia. Twój organizm jest miejscem doświadczania i korelacji pomiędzy tymi sferami. Odkryjesz, że na przystanku Psychika i Dusza znajdą się przyczyny prawie każdej fizycznej dolegliwości. Szczególnie duchowy poziom życia, odkrywanie sensu swojego istnienia, pozwoli Tobie na odnalezienie właściwej dla Ciebie drogi. Jeżeli uporządkujesz swoje życie, nie zaniedbując żadnego z przystanków na tej drodze uzyskasz pozytywne efekty zdrowotne.

Jedynym sposobem na dowiedzenie się czy coś działa jest wypróbowanie tego na sobie. Niestety może wiązać się to z oporem przed zmianą, wyjściem z własnej strefy komfortu, pójściem pod prąd. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale dla nas to wyzwanie związane z ciągłym uczeniem się, narażaniem na uśmiechy postronnych osób i pokonywaniem własnych słabości ( w tym „nie chce mi się”). Pamiętaj też, że podczas podróży możemy chodzić różnymi ścieżkami i dojść do tych samych rezultatów. Nie ma bowiem jednego rodzaju podejścia i jednej drogi. Każdy z nas ma inną historię życia, genetykę, doświadczenia. Dla wszystkich jednak podróżników Są takie same przystanki i te same prawa życia.