fbpx

ETAP 3. Nakarm komórki swojego organizmu

Czym jest odżywianie komórkowe?

Być może należysz do ludzi, którzy starają się odżywiać prawidłowo! Spożywasz 5 posiłków dziennie, min. 5 porcji różnokolorowych warzyw i owoców, pijesz dużo wody, unikasz śmieciowego jedzenia, jak tylko możesz eliminujesz półprodukty, ograniczasz sól itp. Mimo to prawdopodobnie nie przyjmujesz w pokarmach pełnej wartości odżywczej!

W obecnych czasach przyswajanie niezbędnych składników odżywczych jest utrudnione.  Są to konsekwencje stylu życia jakie prowadzisz związane ze stresem, brakiem aktywności fizycznej i kolejnymi „cud dietami”,co prowadzi do  zaburzeń wchłaniania w jelicie cienkim. Dodatkowo dochodzi stres oksydacyjny oraz jakość spożywanego pożywienia, które nie tylko nie zawiera tego co powinno, to jeszcze jest zanieczyszczone antybiotykami, pestycydami i innymi związkami chemicznymi. 

Twoje ciało składa się z trylionów komórek, które potrzebują optymalnego odżywienia. Dr Matthias Rath-niemiecki lekarz i naukowiec na podstawie wyników badań pokazał, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru mikroelementów w komórkach ciała. Wśród substancji niezbędnych dla optymalnego funkcjonowania organizmu należy wymienić witaminy, minerały, pierwiastki śladowe oraz aminokwasy. Substancje te w odpowiednich proporcjach i ilościach warunkują Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Ich niedobory zaś wpływają na powstawanie procesów chorobowych w ciele, często w sposób na początku niezauważalny.

Kiedy Twoje komórki są dobrze odżywione czujesz się i wyglądasz lepiej a Twój organizm jest zdolny bardziej skutecznie bronić się przeciw chorobom. Łatwiej Ci też kontrolować wagę ciała, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Twój organizm  jest genetycznie przygotowany by  żyć nawet  do 140 lat ,a komórki na niego się składające najwyżej od kilku do kilkudziesięciu tygodni .W Twoim ciele ciągle powstają nowe komórki. W przeciągu siedmiu lat Twój organizm wymienia wszystkie swoje komórki.Spadek ilości podziałów wiąże się ze starzeniem i śmiercią. 

Aby spowolnić proces starzenia, powinieneś dostarczać swoim komórkom materiału budulcowego i energii każdego dnia. To taki telefon do Boga 28 15 13 7 3.

Dlatego też, oprócz normalnego pożywienia, (normalnego w sensie z jak najmniejszym udziałem chemii i nieprzetworzonego), organizm człowieka, aby mógł zdrowo funkcjonować, musi otrzymać dodatek do żywności – tak zwany suplement diety.

W odżywieniu komórkowym Twojego organizmu pomoże Ci: