fbpx

Griffonia

Griffonia – ekstrakt nasion z gryfonii w kapsułkach, zawiera aminokwas 5-HTP – prekursor serotoniny. Skuteczny w depresji, nerwicach, zaburzeniach snu i stanach lękowych.  Gryfonia to tropikalna roślina z Zachodniej i Centralnej Afryki, jej nasiona są cenne ze względu na zawartość naturalnej substancji 5-hydroksytryptofanu (5-HTP). Aminokwas ten jest prekursorem jednego z najważniejszych neuroprzekaźników: serotoniny. Cząsteczki 5-HTP z łatwością przenikają do komórek mózgowych i zamieniają się w serotoninę. Badania wykazały, że 5-HTP jest równie skuteczny jak syntetyczne środki przeciwdepresyjne. 

Substancja ta wraz z witaminą B6 zwiększa syntezę endorfin, zwanych powszechnie „hormonem szczęścia”, które są odpowiedzialne za pozytywne emocje oraz przyczyniają się do poprawy nastroju i przywracają do normy wszystkie fazy snu: zasypianie, sen lekki i sen głęboki. Substancja ta używana jest od wielu lat w krajach europejskich do zwalczania depresji i poprawy stanu pamięci. 5-HTP tłumi także pobudzenie centrum kontroli apetytu w mózgu, zmniejszając apetyt, zwłaszcza na pokarm składający się z węglowodanów. 

Ponadto, aminokwas ten pomaga skuteczniej radzić sobie z objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego, takimi jak: spadek nastroju, stan przygnębienia, napięcia, niepokoju, chwiejności emocjonalnej, czy rozdrażnienia, które często pojawiają się w ostatnim tygodniu cyklu. 

Skład:

Ekstrakt z nasion gryfonii (Griffonia simplicifolia), witamina B6 , witamina B12, substancje uzupełniające.

Griffonia:

Mózg

Poprawisz koncentrację uwagi oraz usprawnisz procesy zapamiętywania.

Stres

Przyczynisz się do likwidacji dystrofii i do zmniejszenia uczucia ogólnego niepokoju i lęku oraz stanów depresyjnych.

Po zarejestrowaniu 20% taniej

Hormony

Poprawisz funkcjonowanie układu hormonalnego.

Emocje

Utrzymasz w ryzach swoje emocje.

Griffonia  to produkt optymalizujący czynności układu nerwowego. Wciąg z nasion tej tropikalnej rośliny w połączeniu z witaminami z grupy B wywołuje efekt synergiczny, dzięki czemu obserwuje się zwiększenie korzystnego wpływu na czynności mózgu i na cykl snu – czuwania. Przyczynia się do likwidacji dystrofii i do zmniejszenia uczucia ogólnego niepokoju i lęku oraz stanów depresyjnych.

Griffonia zastosowanie :

Sposób użycia

Przyjmować 2 kapsułki dziennie popijając szklanką wody.

Griffonię możesz kupić :

Po zarejestrowaniu 20% taniej

Zobacz też

Tasty B
Taurine
Lecithin
PentoKan