fbpx

Boswellia

Boswellia to wyciąg z kadzidłowca (Boswellia serrata). Ekstrat z żywicy kadzidłowca  zmniejsza ból u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Przyspiesza regenerację chrząstki stawowej.

Coral Boswellia zapewnia kompleksowe wsparcie dla układu mięśniowo-szkieletowego.  Kadzidło, Salai guggal, shallaki, żywica indyjska – tak na wschodzie nazywają się niewysokie drzewa z rodziny kadzidkowców rosnące w górskich regionach Indii. Spośród wszystkich gatunków Boswellii najbardziej ceniona jest Boswellia serrata. Cechą charakterystyczną tego kadzidłowca jest zawartość w nim aromatycznych żywic z legendarnymi kwasami bosweliowymi. Hindusi określają kadzidłowiec mianem „wojownika z zapaleniami”. Wśród cennych substancji, takich jak: olejki eteryczne (kamfen, pinen), gumożywice, kwas palmitynowy, dużą wartość przedstawiają kwasy bosweliowe.  W toku badań indyjscy naukowcy odkryli, że Boswellia dobrze radzi sobie z obrzękiem i bólem u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Mechanizm działania związków bosweliowych jest podobny do działań niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ale bez efektów  ubocznych.  Zasada działania związków bosweliowych polega na blokowaniu syntezy  substancji hormonopodobnych, które są jedną z głównych czynników zapalnych w tkance łącznej.  Boswellia ceniona jest również ze względu na działanie wzmacniające funkcje chrząstki i tkanki kostnej. Ponadto kwasy bosweliowe sprzyjają poprawie krążenia krwi w tkankach stawowych. 

Skład: 1 kapsułka zawiera:  ekstrakt z żywicy kadzidłowca (Boswellia serrata) 30% kwasu bosweliowego 4:1, ekstrakt z żywicy kadzidłowca (Boswellia serrata) 70% kwasu bosweliowego 10:1.

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), stearynian magnezu (stabilizator). Składniki kapsułki: żelatyna ze skórek wołowych, woda.

Boswellia:

Sprawność stawów

Uzyskasz wyraźny sprawności stawów.

Mięśnie

Wspomaga przepływ krwi przez mięśnie

Po zarejestrowaniu 20% taniej

Działanie przeciwzapalne

Zmniejszysz stany zapalne w organizmie oraz zmniejszysz ryzyko rozwoju nowotworu.

Mocne kości i stawy

Wzmacnia Twoje kości i stawy.

Roślina od setek lat stosowana w lecznictwie od Indii po Afrykę. Zawiera dobroczynne kwasy bosweliowe, które zmniejszają stan zapalny stawów, mięśni i tkanki chrzęstnej. Boswellia sprzyja poprawie krążenia krwi w tkankach mięśniowych oraz wzmocnieniu struktury chrząstek. Pomaga też zapobiegać powstawaniu zmian zwyrodnieniowych w kościach i tkance mięśniowej.

Boswellia zastosowanie :

Sposób użycia

Przyjmować 1 kapsułkę 3 dziennie podczas posiłku.

Boswellię możesz kupić :

Po zarejestrowaniu 20% taniej

Zobacz też

Ca-Mg Complex
MSM
B-Luron
FlexiCor