fbpx

MSM

MSM – metylosulfonylometan, suplement diety. Źródło organicznej, biologicznie dostępnej formy siarki z dodatkiem biotyny i witaminy C.

O braku siarki w organizmie świadczy wypadanie wło­sów i bóle stawów. Zapobiec podobnym problemom można przyjmując siarkę, której koncentracja maleje w organizmie wraz z wiekiem.

Siarka (MSM) jest niezbędna do tworzenia podstawowych białek strukturalnych tkanki łącznej – kolagenu i keratyny. Kolagen podtrzymuje elastyczność i ruchomość stawów, wchodzi w skład tkanki chrzęstnej, ścięgien, wiązadeł, kości i skóry. Keratyna jest niezbędna do utrzymania zdrowej skóry, włosów i paznokci. Wykazano wysoką skuteczność zastosowania MSM u osób z urazami układu ruchu.

Siarka stanowi składnik białek ochronnych (przeciwciała i cytokiny), hormonów (insulina), enzymów, antytrombiny III (jednego z inhibitorów krzepnięcia krwi), glutationu (składnika antyoksydacyjnej ochrony organizmu).

Składniki: metylosulfonylometan (MSM), składniki otoczki: hypromeloza, woda; L-askorbinian magnezu, D-biotyna (1%, rozcierka z fosforanem dwuwapniowym).

MSM:

Stawy i kości

Uzyskasz wyraźny wzrost produkcji kolagenu i wzmocnisz swoje stawy i kości.

Odżywienie komórkowe

Poprawisz przenikanie pożywienia przez błony komórkowe.

Po zarejestrowaniu 20% taniej

Działanie przeciwzapalne

Zmniejszysz stany zapalne w organizmie oraz zmniejszysz ryzyko rozwoju nowotworu.

Stres

Ochronisz swój organizm przed skutkami działania stresu.

MSM odgrywa również ważną rolę w metabolizmie węglowodanów, które wpływają na stężenie cukru we krwi u chorych na cukrzycę. Niedobór siarki może prowadzić do naruszenia syntezy insuliny. Siarka zapewnia stabilność struktury białek, jest składnikiem aminokwasów, które biorą udział w syntezie białek i enzymów.

MSM zastosowanie :

Sposób użycia

Przyjmować 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

MSM możesz kupić :

Po zarejestrowaniu 20% taniej

Zobacz też

Ca-Mg Complex
Boswellia
B-Luron
FlexiCor